Rodzaje kaw z ekspresu

Jeżeli w swoim życiu masz już za sobą etap wypicia pierwszej kawy, to z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest to napój o poranku. Dla smakoszy małej czarnej nie ma lepszego rozpoczęcia dnia niż wypicie ulubionej kawy, która dostarczy im energii na resztę dnia. Na niektórych już sam zapach działa pobudzająco.

Mała czarna na dobry początek dnia

Nic więc dziwnego, że wielu producentów ekspresów do kawy inwestuje w swoje produkty, wprowadzając coraz to nowsze funkcje, by jak najlepiej spełniały one oczekiwania klienta. Większość miłośników kawy woli napić się jej we własnym domu, niż kupić ją w kawiarni. Dlaczego? Właśnie z powodu dobrej jakości ekspresów do kawy, które można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Każdy, kto tylko ma na to ochotę, może postawić w swojej kuchni ekspres do kawy, który będzie odpowiadał mu pod względem designu, funkcjonalności oraz ceny.

Jakie są rodzaje kaw z ekspresu?

Kawa to napój, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Dlatego ważne jest, by zakupiony ekspres spełniał wszystkie Twoje oczekiwania, dzięki czemu przygotowanie ulubionego napoju stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Ekspres to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwi Ci przygotowanie różnych rodzajów kaw. Chcesz się dowiedzieć, jaki napój możesz przygotować w domowym zaciszu? Możliwości jest naprawdę wiele:
• espresso – to napar przygotowywany z drobno zmielonych ziaren kawy, doskonały na pobudzeni
• ristretto – to inaczej podwójne espresso, ma bardzo intensywny smak, nazywane jest napojem dla koneserów;
• lungo – to espresso, do którego przygotowania potrzeba dwa razy więcej wody, jest delikatniejsze w smaku, ale nadal bardzo aromatyczne;
• latte – to mleczna, bardzo łagodna kawa, która z powodzeniem może zastąpić deser;
• cappuccino – to znany wszystkim klasyk, połączenie espresso i spienionego mleka;
• latte macchiato – bazą tego napoju jest espresso, do którego dodaje się gorące mleko;
• mokka – to połączenie kawy i gęstej czekolady, któremu bardzo trudno się oprzeć; mokka stanowi idealny deser;
• kawa po irlandzku (irish coffee) – oryginalny dodatek stanowi tutaj whisky;
• flat white – to podwójne espresso, do zalewa się lekko spienionym mlekiem;
• frappe - kawa mrożona doskonała na upalne dni, przygotowywana jest na bazie kawy rozpuszczalnej;
Jeśli akurat jesteś osobą, która nie przepada za słodkimi napojami i preferuje intensywny smak kawy z wyczuwalną nutą goryczy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taką właśnie zaparzyć w ekspresie.

Aromatyczna kawa doda Ci energii na cały dzień

Jeżeli wiesz już, jakie są rodzaje kaw, to teraz pozostaje jedynie wypróbować każdy z nich i znaleźć swój ulubiony napój. Espresso, cappuccino, latte, a może frappe? Każdy ekspres posiada kilka opcji, dlatego możesz wybrać kawę, od której każdego dnia rozpoczniesz dzień. Być może czas już odejść od klasycznej małej czarnej i sprawdzić inne rodzaje kaw z ekspresu.